Pracownicy z Azji

Pracownicy z Azji

scroll

Czy wiesz, że specjaliści z Azji mogą przynieść pracodawcy wiele korzyści? Czy wiesz, że pracownik z Azji to pozytywne zjawisko na naszym rodzimym rynku pracy. To Azjaci są najwyżej oceniani przez polskie firmy. Pracownik z tych rejonów świata to przede wszystkim dokładność i pracowitość.

Zatrudnienie pracowników z Azji

Specjaliści z Azji charakteryzują się wysoką kulturą pracy opartą na profesjonalizmie i perfekcjonizmie. Robotnicy z Azji są pracowici, lojalni i solidni. Te cechy w dużym stopniu wypływają z kultury wschodnich państw. Dzięki pozytywnemu nastawieniu do życia i pracy, odnajdują się w obcym dla nich kraju. Zawsze są grzeczni i pełni szacunku do pracodawcy, nie pozwalają sobie nawet na spóźnienie się do pracy. Przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych, dlatego też bardzo chętnie chcą pracować więcej niż standardowe 40 godzin w tygodniu i szybko utożsamiają się z pracodawcą.

Dlaczego warto zatrudnić pracownika z Azji?

Ważną korzyścią jest również to, że pracownicy z Azji nie posiadają bariery językowej. Bardzo dobrze posługują się językiem angielskim, z racji kontekstu historycznego. Z wielką chęcią również uczą się języka polskiego, co można coraz częściej usłyszeć na ulicy. Specjaliści z Azji, z racji wieloletnich tradycji agrarnych, doskonale odnajdują się w rolnictwie, ale także w przemyśle produkcyjnym i przede wszystkim budownictwie.

Zobacz też: Pracownicy z Afryki

Należy podkreślić, że większość specjalistów na świecie to Azjaci. Istotne jest również to, że zwykle pracownik z Azji cechą pracować u tego samego pracodawcy latami, co daje stabilność kadr. Azjaci nie obawiają się monotonności i nie mają wewnętrznej potrzeby zmieniania miejsca pracy. Plusem dla pracodawcy jest również to, że pracownicy z Azji nie będą przerywali pracy w celu odwiedziny rodziny, częściej niż raz w roku. Nie będą sprzeciwiali się nadgodzinom, czy pracą w weekendy. Ich zaangażowanie przerasta najśmielsze oczekiwania pracodawców.

Polskie firmy chętnie korzystają ze współpracy z Pako Group HR Sp. z o.o. w celu pozyskania pracowników z Azji (np. z Indii czy z Nepalu). Jest to spora korzyść dla pracodawcy, ponieważ zajmujemy się wszelkimi formalnościami a jednocześnie ograniczamy koszty administracyjne. Wszystko ułatwiają nam nasze oddziały w krajach położonych w Azji.

Zainteresowany? Sprawdź też artykuł: Dlaczego warto zatrudnić pracownika z Azji?

Obszary naszych działań

lat doświadczenia

przedsiębiorstw, które z nami współpracują

miliony zarejestrowanych kandydatów

pracowników, którzy zostali zatrudnieni u naszych partnerów biznesowych

Wypełnij formularz

Potrzebujesz pracowników?- Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz

Odwiedź nas na

Zaufali nam

Poznaj organizacje, które nam zaufały.