Usługa rekrutacyjna

scroll
Jednym z głównych czynników wpływających na sukces firmy jest wykwalifikowany i zaangażowany zespół. Pozyskanie pracownika o odpowiednich kompetencjach i podejściu do powierzonych obowiązków bywa jednak czasochłonne. Dlatego warto skorzystać z outsourcingu rekrutacyjnego. Pako Group HR oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie poszukiwania pracowników dla różnych sektorów.
 

Na czym polega usługa rekrutacyjna?

 
Najogólniej mówiąc, jest to przejęcie przez zewnętrzną firmę całego procesu rekrutacji. Zanim jednak przystąpimy do działania, musimy dokładnie poznać oczekiwania klienta oraz specyfikę jego firmy. Dzięki temu będziemy w stanie starannie wyselekcjonować kandydatów i znaleźć idealnego pracownika na dane stanowisko. Pragniemy przy tym zaznaczyć, że w ramach tej usługi zajmujemy się poszukiwaniem odpowiednich kandydatów, ich selekcją oraz przedstawieniem propozycji klientowi – zatrudnienie natomiast odbywa się bezpośrednio u przedsiębiorcy, w imieniu którego prowadzona jest rekrutacja.
 

Jak krok po kroku przebiega proces rekrutacji prowadzony przez Pako Group HR?

 
To my bierzemy na siebie całość zobowiązań związanych z pozyskaniem pracowników dla naszych klientów (którymi są przede wszystkim duże firmy i korporacje). Proces ten przebiega wieloetapowo i zawsze dopasowany jest do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Jego stałymi elementami są:

1. Podpisanie umowy - działamy w 100% legalnie, dlatego zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań, dokładnie omawiamy z klientem jego potrzeby oraz oczekiwania, ustalamy wspólnie warunki współpracy oraz podpisujemy umowę. To zabezpieczenie interesów każdej ze stron.

2. Pozyskiwanie pracowników - w oparciu o wcześniejsze poznanie oczekiwań klienta poszukujemy kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach. Rekrutujemy pracowników zarówno fizycznych (m.in. produkcyjnych i magazynowych), jak i umysłowych z takich branż jak IT, hotelarstwo, gastronomia, przemysł meblowy, budowlany, spożywczy i wielu innych. Dla naszych klientów możemy pozyskać także kierowców C+E. Znając dokładne oczekiwania klientów oraz dysponując rozbudowaną bazą kandydatów z Azji i Afryki o różnych umiejętnościach, jesteśmy w stanie wyłonić odpowiednią na dane stanowisko osobę nawet w ciągu kilku dni (oczywiście czas ten zależy od wielu czynników).

3. Wysłanie do klienta propozycji wyłonionych kandydatów - w zależności od wymagań na danym stanowisku do przedsiębiorcy wysyłamy także dokumenty potwierdzające doświadczenie, wykształcenie itp.

4. Złożenie odpowiednich wniosków - po zaakceptowaniu przez klienta przedstawionych kandydatur zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Pracodawca musi jednak złożyć wnioski o pozwolenie na pracę typu A w urzędzie wojewódzkim właściwym ze względu na siedzibę bądź miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi. W niektórych przypadkach może być konieczne dołączenie do wniosku o pozwolenie na pracę typu A uzyskanej wcześniej informacji od starosty (powiatowy urząd pracy) o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy.
Po uzyskaniu tych pozwoleń (średnio trwa to od 1 do 3 miesięcy), zajmiemy się zorganizowaniem i dostarczeniem innych dokumentów, również tych wymaganych przy staraniu się o wizę.

Za dodatkową opłatą możemy przejąć całość tego procesu i złożyć samodzielnie wnioski (na podstawie pełnomocnictwa od klienta).

5. Transport kandydatów do pracodawcy – pozyskujemy pracowników z różnych krajów zarówno anglo-, jak i rosyjskojęzycznych (m.in. z Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kazachstanu, Nepalu, Filipin czy Bangladeszu). Możemy ich też wysłać do naszych klientów do Węgier, Słowacji, Niemiec, Łotwy, Czech, Litwy czy też Rumunii. Pracodawca nie musi się martwić o zapewnienie transportu dla nowych pracowników - w zależności od indywidualnych czynników zorganizujemy dla nich transport lądowy bądź powietrzny.
 

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu rekrutacyjnego?


Proces poszukiwania idealnego kandydata do pracy bywa czasochłonny. Lepiej poświęcić ten czas na rozwój przedsiębiorstwa, a uzupełnianie braków kadrowych powierzyć specjalistom. Agencja Pako Group HR posiada doświadczenie pozwalające na dopasowanie kandydata do wymogów danego stanowiska i przedsiębiorcy. Stworzymy profil kandydata, zajmiemy się bezpośrednim poszukiwaniem pracowników (zarówno poprzez ogłoszenia oraz platformy internetowe, jak i własne bazy), odpowiadaniem na ich aplikacje, a także selekcją pod kątem kwalifikacji oraz umiejętności miękkich wymaganych na danym stanowisku. To oszczędność nie tylko czasu, ale też pieniędzy – korzystając z usług outsourcingowych, przedsiębiorca nie musi ponosić stałych kosztów, z jakimi wiąże się utrzymanie działu HR w firmie.

Pragniemy zaznaczyć, że zajmujemy się poszukiwaniem pracowników dla przedsiębiorców działających w różnych branżach. Możesz nam powierzyć rekrutację zarówno pracowników fizycznych, jak i specjalistów IT, inżynierów i nie tylko. Nasza oferta jest elastyczna – dlatego zapraszamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów współpracy.
Obszary naszych działań

lat doświadczenia

przedsiębiorstw, które z nami współpracują

miliony zarejestrowanych kandydatów

pracowników, którzy zostali zatrudnieni u naszych partnerów biznesowych

Wypełnij formularz

Potrzebujesz pracowników?- Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz

Odwiedź nas na

Zaufali nam

Poznaj organizacje, które nam zaufały.