Pracownicy z Nepalu

Pracownicy z Nepalu

scroll

Zatrudnianie pracowników z Azji cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich pracodawców. Obywateli Nepalu cechuje wiele zalet, dzięki którym są w stanie wypełnić braki kadrowe w dużych przedsiębiorstwach. Zatrudnieni świetnie się sprawdzają na wszystkich stanowiskach w każdej branży.

Sumienność i pracowitość – kluczowe zalety pracowników z Nepalu

Tymczasowi pracownicy z Nepalu mają silną motywację zarobkową – przyjechali do Polski, aby zarobić i oszczędzić jak najwięcej pieniędzy, dzięki czemu gwarantują wysoką produktywność i brak absencji. Zatrudnieni przykładają się do swoich obowiązków, wykonują je sumiennie i z pełną dokładnością. Niskie zarobki w Azji sprawiają, że wśród nich są osoby wykwalifikowane w pracach manualnych, tj. szwaczki, budowlańcy, dekarze czy spawacze. Ponadto Nepalczycy mają niskie wymagania finansowe, co pozwala zaoszczędzić firmie kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Warto wspomnieć, że Nepalczycy, wyjeżdżając do obcego kraju, doceniają stabilizację i niechętnie zmieniają miejsce zatrudnienia. Dla przedsiębiorstw to duże oszczędności – pracodawcy ograniczają koszty związane ze szkoleniem nowych pracowników. Co więcej, doświadczone osoby wykonują swoje obowiązki szybciej i efektywniej niż nowozatrudnieni. Pracownicy z Nepalu cechują się wysoką kulturą pracy i przywiązaniem do jednej firmy. Wynika to nie tylko z chęci zarobku, ale i z tradycji oraz wpojonych przekonań.

Duże korzyści finansowe i brak barier językowych

Warto wspomnieć, że niemal wszyscy pracownicy z Nepalu doskonale mówią w języku angielskim. Wynika to z ich kultury i kontekstu historycznego. W Polsce również nie ma problemu ze znajomością tego języka. Większość Polaków uczyła się języka angielskiego, a sprawna komunikacja w pracy wymaga jedynie kilku dodatkowych lekcji przypominających.

Zobacz też: Pracownicy z Indii

Korzyścią dla przedsiębiorstw są niskie zarobki Nepalczyków w ich rodzimym kraju. Obecnie średnia wypłata wynosi tam 166 dolarów. W rezultacie pracownicy z Nepalu są w stanie wykonywać swoje obowiązki za dużo niższe stawki niż obywatele innych państw. Ponadto zatrudnieni chętnie pozostają na nadgodzinach i rzadko odwiedzają rodzinne strony. Mogą pracować w branży spożywczej, budowlanej, przemysłowej czy rolniczej.

Polskie firmy coraz częściej korzystają ze współpracy z Pako Group HR Sp. z o.o. celem pozyskania tymczasowych pracowników z Nepalu. Posiadamy oddziały położone w tamtym regionie, dzięki czemu szybko pozyskujemy nowe sprawdzone osoby do pracy. Z naszej strony zajmujemy się wszelkimi formalnościami i efektywnie ograniczamy opłaty administracyjne związane z zatrudnianiem obcokrajowców.

Obszary naszych działań

lat doświadczenia

przedsiębiorstw, które z nami współpracują

miliony zarejestrowanych kandydatów

pracowników, którzy zostali zatrudnieni u naszych partnerów biznesowych

Wypełnij formularz

Potrzebujesz pracowników?- Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz

Odwiedź nas na

Zaufali nam

Poznaj organizacje, które nam zaufały.